جذابیت کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس

جذابیت: کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس تالار منطقه ای سهم و حق تقدم

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد ، فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش

رئیس اتاق اصناف از فعالیت ۷۵۰ هزار واحد صنفی غیر مجاز و فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش در کشور خبر داد و اعلام کرد که قانون مالیات برارزش افزوده که داد همه را درآورده

قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد ، فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش

فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش/ قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد

عبارات مهم : بازار

رئیس اتاق اصناف از فعالیت ۷۵۰ هزار واحد صنفی غیر مجاز و فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش در کشور خبر داد و اعلام کرد که قانون مالیات برارزش افزوده که داد همه را درآورده در مجلس متوقف شده است است.

به گزارش ایسنا به نقل از علی فاضلی، راجع به علت رکود بازار و انتقادات کسبه، زیاد کردن فعالیت دستفروشان و نبود راهکارهای اتاق اصنا جهت سازماندهی ۴۵۰ هزار دستفروش، راه های خروج بازار مسکن از رکود، مشکلاتی که مالیات بر ارزش افزوده به وجود آورده و فعلا از دستور کار مجلس خارج شده است هست، بودجه پایین اتاق اصناف جهت نظارت بر بازار، شیطنت های انتخاباتی اتاق اصناف صحبت کرد و از زبان کسبه گلایه هایی را مطرح کرد.

قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد ، فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش

وی راجع به اوضاع بازار و کسبه اظهار کرد: نمی توان بازار را به آسانی قضاوت کرد و به آن خوب و بد گفت، چراکه بررسی وضع بازار سطوح مختلفی دارد که به آسانی نمی شود گفت که بازار بد یا خوب هست. ولی مسلما بازار کشور نباید وضعیتی که امروز دارد را داشته باشد.

فاضلی با اشاره به بعضی نارسایی ها در سیاست گذاری اقتصادی اظهار کرد: یکی از اشکال های اساسی ما نداشتن تعریف درست از کارهاست؛ به عنوان مثال استراتژی مشخصی در حوزه صنعت، در نظام تامین و توزیع و بنگاه های اقتصادی دیده نمی شود که این عنوان هم دلایل خاص خود را دارد.

رئیس اتاق اصناف از فعالیت ۷۵۰ هزار واحد صنفی غیر مجاز و فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش در کشور خبر داد و اعلام کرد که قانون مالیات برارزش افزوده که داد همه را درآورده

مردم مجبورند جهت شغل به بازار بیایند

رئیس اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران افزود: علت این است که در پرسشها اقتصادی از روز اول مورد هجمه بودیم و در جاهایی کم کاری شده است هست؛ به طوری که می توان گفت زمینه را جهت ایجاد اشتغال به طور مناسب فراهم نکردیم و بعضی از مردم مجبور بودند به سمت بازار بروند و این حرکت به سمت بازار در چند موج اتفاق افتاد. یکی از آنها این بود که اول انقلاب هر چه از مجموعه نظام قبل عوض شد جایی جهت رفتن نداشت جز اینکه جذب بازار شود یا بعد از هشت سال دفاع مقدس خیلی از نیروهای رزمنده بیکار، راهی نداشتند جز اینکه به این عرصه وارد شوند.

وی ادامه داد: در آن وقت سرمایه گذاری در جاهای دیگر مزیتی نداشت، از طرف دیگر از دهه سوم انقلاب به بعد هم نیز سرمایه گذاری جهت افراد عادی در صنایع بالادستی نه تنها توجیهی نداشت، بلکه قدرت این کار را هم نداشتند که این عنوان هم دوباره جهت مردم چاره ای جز ورود به بازار نگذاشت.

فاضلی بعد از تشریح عوامل شلوغی بازار اوضاع فعالی آن را متورم و غیر عقلانی توصیف کرد و گفت: مجموعه این موارد عاملی شدند که ما امروز شاهد بازار متورم و غیر عقلانی باشیم؛ یعنی وجود سه میلیون بنگاه صنفی که ترکیب کاری درستی ندارند. در حالی که اگر در دهه اول انقلاب به ترکیب تولید و توزیع در بازار کشور عزیزمان ایران نگاه کنیم، می بینیم ۴۲ درصد مجموعه تولیدی و ۵۸ درصد مجموعه توزیعی وجود داشت؛ ولی امروز به واسطه عدم حمایت از تولید داخلی اتفاقات عجیبی افتاده و متاسفانه آمارها نشان می دهد ما در پرسشها اقتصادی بد عمل کرده ایم.

قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد ، فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش

چرا بازار راکد است؟

وی در ادامه با بیان اینکه این بازار خود عامل رکود می شود، اضافه کرد: در بحث واسطه گری، دلالی غیر بافایده و غیر مولد را جایگزین کرده ایم و در بخش خدمات نیز به درستی عمل نکرده ایم. مسلما اگر بخواهیم بازار را در این شکل تعریف کنیم، این بازار به رکود دامن می زند و خودش عامل رکود است.

رئیس اتاق اصناف از فعالیت ۷۵۰ هزار واحد صنفی غیر مجاز و فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش در کشور خبر داد و اعلام کرد که قانون مالیات برارزش افزوده که داد همه را درآورده

فاضلی با اظهار این عنوان که دولت پرسشها در حوزه بازار را به درستی نمی بیند، گفت: در برنامه توسعه پنجم در بند ب ماده ۱۰۱ دولت مکلف شده است بنگاه های بدون پروانه را ساماندهی و وظیفه آنها را تا آخر برنامه توسعه پنجم مشخص کند. ولی دولت نتوانست و نمی تواند در این عنوان به وظیفه خود عمل کند.

فعالیت ۷۵۰ هزار بنگاه غیراستاندارد

رئیس اتاق اصناف کشور افزود: جهت همین ۷۵۰ هزار بنگاه بدون پروانه حوزه های متفاوت از جمله تولید و توزیع نقش ایفا می کنند که این تعداد بنگاه غیر استاندارد هستند و بخش اعظم جرایم را مشمول بر می شوند.

قانون مالیات برارزش افزوده متوقف شد ، فعالیت ۴۵۰ هزار دستفروش

وی راجع به اوضاع دولت توضیح داد: شرایط دولت را خیلی خوب درک می کنم، جهت اینکه با دولت های زیادی بعد انقلاب کار کردم و اعتقادم بر این است که دولت جدا از نظام نیست و نباید ما نگاه سیاسی داشته باشیم. به عنوان مدیر اتاق اصناف همه تلاشم در این زمینه این بود که نگاه سیاسی را وارد اصناف نکنم و شهادت می دهم این توفیق حاصل شده است که جریانات سیاسی وارد اصناف نشود. به هر حال اگر بخواهیم اوضاع را عوض کردن دهیم باید از دولت کمک بخواهیم که دولت هم با مسئله مواجه است.

فاضلی با اشاره به ورود کسب و کارهای نوین به حوزه بازار و کسب و کارهای سنتی اظهار کرد: بخش اعظمی از بازار از شکل سنتی خارج شده است و کسب و کارهای نوین در حوزه تجارت وارد بازار شدند. اینترنت امروز بخش اعظمی از بازار را در اختیار گرفته که این بخش و بخش سنتی ما باید هماهنگ شوند و این اقدامی است که ما در اتاق اصناف باید انجام دهیم.

رکود در بازار ساخت و ساز؛ دولت و مجلس کمک کنند

رئیس اتاق اصناف راجع به اوضاع رکود در بازار تصریح کرد: درست است که بازار با رکود مواجه است و این رکود تعداد زیادی از بازار های صنفی را نیز در برمی گیرد، ولی عوامل زیادی در این مورد تاثیر دارند که ما هم یکی از آن عوامل هستیم. در این میان بخش دیگری از بازار کار خود را به خوبی انجام می دهد و خیلی هم با رکود مواجه نیست. ولی در بخش هایی مانند ساختمان که بحث ایجاد اشتغال در آن را در برنامه های اتاق اصناف دیدیم، با رکود مواجه هستیم و مشکلاتی وجود دارد که یقینا دولت باید آن را حل کند.

وی افزود: دست اندرکاران و مسئولان نظام باید مسئله را حل کنند و حتی بخش عظیمی از این پرسشها به مجلس مربوط می شود، آیا که متاسفانه بعضی از قوانین موجود، مسئله ایجاد کرده است لذا هم مجلس و هم دولت هر دو باید کمک کنند.

راه های خروج بازار مسکن از رکود

فاضلی اظهار کرد: در این زمینه چند برنامه را در دستور کار داریم. در مجلس تعامل بین ما و نمایندگان باعث شده است که حداقل در تصویب قوانین، به خصوص در یک سال اخیر اتاق های اصناف به عنوان مشاوران در کنار مجموعه کمیسیون های تخصصی مجلس قرار گیرند و حتی الامکان مجلس از تصویب قوانین بازدارنده در حوزه کسب و کار خودداری کند.

وی دومین راهکار را اصلاح قانون نظام صنفی در جهت حمایت از تشکل ها عنوان و اظهارکرد: این عنوان نهایی شده است و دست دولت هست. ان شاءالله در کمیته های مجموعه دولت بررسی و به مجلس تحویل داده شود.

وی اعتقاد است که اگر این قانون به همین شکل تصویب شود، بخشی از کار دولت به تشکل های اقتصادی سپرده می شود و دولت می تواند در کوچک سازی خود از همین جا قدم بر دارد.

رئیس اتاق اصناف راهکار دیگر جهت برون رفت از رکود را تعامل بین سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون دانست و گفت: اکنون تعامل بین سه اتاق ایجاد کردیم تا بتوانیم از ظرفیت اتاق های دیگر جهت ورود به بازار های مشترک، استفاده کنیم. در این راستا دبیر منزل یکسان بین سه اتاق ایجاد شده است و جهت این تعامل، کارها زیادی صورت گرفته است ولی در پرسشها اقتصادی پرسشها زیادی داریم. به عنوان نمونه در کشور با پدیده ای به نام نظام دستفروشی مواجه هستیم که بخشی از قاچاق و بعضی از پرسشها غیر اخلاقی در این زمینه دیده می شود که نمی توان خیلی براق گفت و از سوی دیگر هم نمی توان این مسئله را سازماندهی کرد. در حالیکه کشور های توسعه یافته یا در حال توسعه این معضل را به گونه دیگری حل کرده اند.

با ۴۵۰ هزار دستفروش چه کنیم!؟

فاضلی ادامه دارد: نظام دستفروشی واقعیتی از جامعه است که نمی شود آن را کتمان کرد. بخشی که نمی تواند مستقیما به مصرف کننده وصل شود، خطر ایجاد می کند. قانون کسب و کار این معضل را حل کرده است و شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی مکلف هستند اماکن معینی جهت این نوع فعالیت ها و مشاغل خانگی در نظر بگیرند، در همه دنیا هم مرسوم است که هفته ای یک یا دو روز جهت این افراد مکانی در نظر می گیرند و این افراد می آیند و مستقیما کالایشان را به مصرف کننده عرضه می کنند. ولی نظام دستفروشی در کشور به عنوان یک شغل ثابت نباید باشد. با این عارضه چگونه می توان برخورد کرد. ۷۵۰ هزار بنگاه بدون پروانه از یک سو، ۴۵۰ هزار دستفروش هم از سوی دیگر.

رئیس اتاق اصناف کشور راجع به گستردگی و تعدد دستفروشان در بازارهای بزرگ شهر و مطالبه کسبه از اتاق اصناف بابت ساماندهی این شرایط، گفت: بنده به عنوان مصرف کننده، یک کاسب و به عنوان رییس اتاق اصناف این مطالبه را دارم که کسی پیگیری باشد و این حق هر واحد صنفی است که این مطالبه گری را مطرح کند. جهت اینکه من می گویم حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد و افراد در این حوزه فعالند و همه نان آور هستند و اگر بخواهیم آنها را ببندیم و با آنها برخورد کنیم چگونه می شود جهت این افراد فکری کرد.

فکر می کنم در شش ماه اول در همین ساختمان سران، رییس جمهور فرمودند “من آمده ام تا کوچک سازی کنم علیرغم اینکه وزرای من ناراحت شوند”. حدود ۲.۵ میلیون کارمند در بدنه دولت کار می کنند و همه هم اذعان داریم هنگامی که می خواهیم کوچک سازی کنیم حداقل یک میلیون از این افراد را باید خارج کنیم ولی بالاخره جهت افرادی که قصد بیرون کردن آنها را داریم باید شغل ایجاد کنیم.

به گفته وی، به واسطه اینکه در صنایع بالادستی جهت ایجاد شغل بالای دو میلیارد باید هزینه کنیم و در صنایع میان دستی نیز حدود ۴۵۰ میلیون باید هزینه شود، امکان مناسبی فراهم نیست. از سوی دیگر فارغ التحصیلان هم جهت ایجاد شغل مسئله دارند و نمی دانند کجا باید جذب شوند.

ایجاد ۳ شغل با ۶۰ میلیون تومان

او گفت: حدود ۴۰۰ هزار بنگاه که در بخش IT و در بخش خدمات گوشی تلفن همراه و زیرمجموعه آن فعالند و جالب است که با ۶۰ میلیون تومان در این حوزه می توان سه شغل ایجاد کرد، این مزیت در کجا پیدا می شود. لذا جهت متقاضیان راهی جز این نمی ماند. البته خیلی ها هم لطمه می بینند. از طرف دیگر شغل های فصلی ایجاد شده است هست؛ به گونه ای که یک فرد تا دیروز یک شغل داشت و امروز شغل دیگری دارد و مجبور است خودش را با شرایط تطبیق دهد.

فاضلی اظهار کرد: طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ صنایع آلوده کننده و بنگاه های مزاحم باید این مشاغل به شهرک ها بروند و شهرداری ها مکلف هستند تمهیدات و تسهیلات مورد نیاز را فراهم کنند. ولی در این ۳۰ سال یک اپسیلون تسهیلات جهت این امور اندیشیده نشده است که درخواست می شود در این راستا مجموعه شرایط و عوامل را با هم ببینند. در این راستا کارگروه هایی تشکیل شده است تا شهرک های تخصصی در بخش پوشاک، صنایع چرم و … که تاکنون نبوده را ایجاد کنیم.

اتاق اصناف، ابزار سازماندهی دستفروشان را ندارد

رئیس اتاق اصناف تصریح کرد: جهت سازماندهی دست فروشان، قانونگذار باید وظیفه را مشخص کند. اتاق اصناف ابزاری ندارد. شهرداری باید مناطقی را جهت نظام دست فروشی در نظر بگیرد و دست فروشان را به آنجا ببرد، در این میان اتاق اصناف هم کمک خواهد کرد. همچنین حتما باید کالای ایرانی عرضه شود و نظام کنترلی از طریق اتحادیه اعمال شود تا مصرف کنندگان سرشان کلاه نرود. مجموع این شرایط قانون می خواهد که از مجلس باید بیرون آید.

فاضلی راجع به اینکه کارگروه های تشکیل شده است جهت سازماندهی این شرایط چه زمانی نتیجه کارشان عملیاتی می شود؟ گفت: اولا در قوانین، تعاریف هم عرض زیاد آورده شده است است و دستگاه های ناظر زیاد هستند. اگر قانون نظام صنفی با این نگاهی که گفتم تصحیح شود خیلی از این پرسشها حل می شود. دستگاه های تصمیم گیر و سیاستگذار در این عرصه فوق العاده هستند. تمام دنیا را بگردید کسی که صاحب سرمایه و کارآفرین است و ایجاد شغل می کند این همه مضیقه برایش وجود ندارد. چراکه در قانون نظام صنفی، کارآفرین باید از همه جا تایید شود که فعالیت کند یا خیر که در این میان دستگاه های بازدارنده زیادی وجود دارد. از سوی دیگر فقط سیاست های تنبیهی داریم و کسبه جهت آمدن به تشکیلات صنفی و گذران زندگی هر روز باید با چندینه مامور طرف شوند.

همه هستند الا صاحب عزا!

وی راجع به اصلاحیه دولت که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی هست، گفت: این اصلاحیه اگر قانون شود خیلی از معضلات از بین می رود. اکنون ترکیب کمیسیون های نظارت بر حوزه اصناف ساختار بسیار غلطی دارد. شرکت هایی هستند که اصلا محلی از اعراب ندارند؛ به عبارت دیگر “همه هستند الا صاحب عزا! ” و در این میان اصناف در اقلیت کامل هستند.

فاضلی اظهار کرد: با وزیر اقتصاد توافق کردیم که کارگروهی جهت برطرف دستورالعمل ها و آیین نامه های زائد ایجاد شود. از این طرف قوانین در جهت بکارگیری ساختارهای قانونی اقتصادی بخصوص تشکل ها دنبال شود.

دوره بنگاه های کوچک گذشته است

رئیس اتاق اصناف کشور اظهار کرد: قانون گذار در این راستا تعاریف خاصی دارد. همان گونه که جهت تشکیل اتحادیه های صنفی در همین قالبی که اکنون می بینیم تعریف دارد. جهت تشکیل اتحادیه های کشوری در قالب اتحادیه های جزئی، فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های بزرگ ایجاد می شود. تاییدیه ها را می گیرند و بعد صدور پروانه کسب می کنند. فروشگاه های بزرگ زنجیره ای تا دو سال قبل این گستردگی را نداشتند. اکنون وارد شدند و یقینا به بنگاه های کوچک صدمه سنگینی می زنند. لذا باید بنگاه های کوچک هم خودشان را بازمهندسی کنند و بالاخره بپذیریم که وقت آنها گذشته است.

وی افزود: اگر بنگاه های کوچک نتوانند خودشان را با این روش وفق دهند، می توانند بیایند برندهای بزرگ را بپذیرند چون قیمت آنها به طور میانگین ۱۸ درصد بالاتر از فروشگاه های بزرگ است و با توجه به اینکه مصرف کننده به دنبال قیمت های پایین تر هست، نمی توانم مجموعه های کوچک را نگه داریم.

مالیات بر ارزش افزوده داد همه را درآورده است

فاضلی همچنین به قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: این قانون داد همه را در آورده و درصورتیکه باید جهت یک دوره پنج ساله به طور آزمایشی اجرا می شد اکنون چهار سال از آن پنج سال هم گذشته است ولی هنوز شرکت نیافته است که داد بنگاه ها را درآورده و پرسش است که آیا در اوضاع بد بازار این قانون را از بین بردن نمی کنیم!؟ آیا ما باید این را شرکت دهیم!؟

وی با بیان اینکه هیچ جای دنیا روی مواد غذایی مالیات بر ارزش افزوده گرفته نمی شود. گفت: عنوان مالیات بر ارزش افزوده دست من نیست، من همش داد می زنم و پل ارتباطی بین خودم و بنگاه ها را طوری تاسیس کردم و طوری حرکت کردم که دولت زیاد آسیب نبیند ولی با من هماهنگ عمل نمی کنند.

مالیات بر ارزش افزوده فعلا از دستور کار مجلس خارج شده است است

به گفته رییس اتاق اصناف، در بخش مالیات مشاغل پرسشها خیلی کم است و تنها جایی که اصناف مسئله دارند مالیات بر ارزش افزوده هست. در این میان امید بود تا آبان امسال اصلاحیه در مجلس تمام می شد و به صحن علنی می امد ولی یک مرتبه دستورالعمل های فوق العاده مواجه شدیم و این عنوان فعلا از دستور کار خارج شده است است.

این مقام مسئول راجع به شکل گیری کسب و کارهای نوین و فعالیت در اینترنت اظهار کرد: این روند شروع شده است و دنیا به این سمت رفته و ما نمی توانیم بگوییم اجازه نمی دهیم و چنین چیزی میسر نیست. لذا این قالب شکل گرفته و اکنون اتحادیه کشوری اینترنت داریم و تمام کسانی که در اینترنت کار می کنند در قالب یک اتحادیه سازماندهی شده است اند و مستقیما زیر نظر اتاق اصناف هستند.

وی افزود: دراین زمینه باید اتاق اصناف، پلیس فتا و دبیرخانه هیات عالی نظارت بر شرکت های صنفی کشور نظارت کنند.

مردانه حرف بزنید

رئیس اتاق اصناف راجع به اینکه شرکت حمایت توپ نظارت بر بازار را در زمین اتحادیه ها می اندازد و در برابر اتحادیه ها می گویند بودجه ای جهت نظارت بر بازار و واحدهای صنفی زیرمجموعه خود ندارند، اظهار کرد: همه دستگاه های سیاستگذار، تصمیم ساز و ناظر باید بنشینند و جهت مردم به قول معروف مردانه حرف بزنند. من نمی خواهم در تطهیر بنگاه های صنفی صحبت کنم. این بخش عظیم اقتصادی یقینا مشکلاتی دارد، شک ندارم ولی اصناف در تامین و تولید کالا هیچ نقشی ندارند. در قیمت گذاری نیز نقشی نداریم. قانونگذار فقط در بخش خدمات و دستمزد تعریفی جهت اتاق اصناف قائل شده است است که بین هفت تا ۱۷ درصد منهای نیرو و خدمات باید سود بگیریم که در این مورد اگر خارج از این عنوان پول گرفته شده است حق با شماست.

وی افزود: ولی قانونگذار در دو ماده اتاق های اصناف را ناظر بر بازار می داند. کل مجموعه ای که جهت آن منابع مالی تعریف کرده تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی است که می گوید از محل جرائم تقسیم بر سه این مجموعه اداره می شود. هر چه جریمه اعمال شود در طول سال تقسیم بر سه می شود. یک سهم را تعزیرات می برد، یک سهم را وزارت صنعت، معدن و تجارت می برد و یک سهم را اتاق اصناف.

یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان جهت ۲ سال بازرسی!

فاضلی تصریح کرد: خنده آمیز است که بگویم در طول دو سال، یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان دولت پرداخت کرده هست. من می دانم بالای ۴۰ میلیارد تومان از محل جرایم به خزانه واریز شده است است ولی من کلا جهت کنترل بازار کشور یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان گرفته ام. در چنین شرایطی به بازرسان حقوق یک میلیونی می دهیم و به خیابان روانه اشان می کنیم جهت کنترل بازار که این میزان دستمزد مناسب نیست لذا باید قوانین را در این جهت اصلاح کنیم.

می گویید برو دزدی کن

رئیس اتاق اصناف ضمن بیان اینکه خنده آمیز است که بگوییم بازار کشور را با یک سوم از محل جرایم اداره می کنیم، گفت: چیزی به عنوان کمبود در کشور نداریم و در بسیاری از موارد با مسئله اضافه بودن کالا در بازار مواجه هستیم. چه می شود که ما واقعیت ها را در نظر نمی گیریم. به عنوان نمونه خوتان قیمت حامل های انرژی، دستمزد و هزینه را زیاد کردن می دهید ولی به اصناف می گویید زیاد کردن قیمت نداشته باشید؛ به عبارت دیگر می گویید برو دزدی کن و به آن صنف مربوطه اجازه تخلف می دهید. آیا واقعیت ها را قبول نمی کنیم. اینجا اشتباهات کار ماست که باید برطرف شود. در بحث مالیات، مالیات بر ارزش افزوده که کمپینی تشکیل شده است من قبول دارم بعضی از دست ها قصد دارند که سوء استفاده کنند ولی واقعیت امر این است که مالیات در کشور آنطور که باید و شاید به درستی تعریف نشده است.

به گفته وی، سهم اصناف در خصوص جرائم واحدهای صنفی و سهم بودجه اشکالاتی دارد، چراکه ۸۳۰۰ اتحادیه صنفی در کشور وجود دارند که منابع مالی درستی جهت آنها تعریف نشده هست. منابع مالی که در قانون جهت اتحادیه های صنفی وجود دارد فقط جهت گذران زندگی است نه در جهت پیشرفت و برنامه ریزی.

بعضی به دنبال به هم زدن بازار هستند

فاضلی همچنین از نگاه سیاسی که وارد تشکل ها می شود و به جامعه آسیب می زند، انتقاد کرد و گفت: بعضی به دنبال به هم زدن بازار کشورند. آنچه دشمن می خواهد و نشد متاسفانه در درون و به وسیله افراد داخلی صورت می گیرد و هرچه به سمت انتخابات اتاق های اصناف پیش می رویم این عنوان شدت می گیرد.

وی یادآور شد: فرآیند انتخابات اتاق های اصناف کشور هر چهار سال یک بار در اردیبهشت ماه در ۳۹۶ شهرستان انجام می شود.

شیطنت های انتخاباتی اتاق اصناف

رئیس اتاق اصناف اعتقاد است که خیلی ها به دنبال به هم ریختن این مجموعه هستند. امروز شیطنت هایی را می بینم که باید عرض می کنم چنین اجازه ای داده نخواهد شد که انتخابات اصناف با جهش بگیرد صورت گیرد؛ اصلا و ابدا. شکل صنفی خود را حفظ خواهد کرد. درست است که انتقاداتی به دولت داریم ولی دولت را حمایت می کنیم چون هم بر اساس قانون وظیفه داریم و هم وظیفه شرعی ماست. هر دو را توأمان باید انجام دهیم.

فاضلی در آخر نسبت به بودجه سال آینده اعتراض کرد و گفت: اعتراضم را در جلسه وزرای اقتصادی به معاون اول مدیر جمهور عرض کردم. ما بودجه از دولت نمی خواهیم، به تدوین این شکل بودجه و ماهیت آن اعتراض داریم. زیاد کردن قیمت حامل های انرژی یقینا به نفع جامعه نخواهد بود. می دانیم دولت مشکلاتی دارد کمکش می کنیم، دستش را می بوسیم، نمی گوییم به ما ربطی ندارد ولی من در این موارد یک ایراد اساسی دارد و آن اینکه حداقل جهت تعیین این بودجه از بخش اقتصاد غیردولتی، نقطه نظراتشان را استفاده می کردید، آیا باید دست رد به سینه آنها بزنید.

رئیس اتاق اصناف کشور اظهار کرد: طبق فرمایش رهبری انتقاد سازنده باعث پیشرفت می شود و ما این انتقادات را در این قالب مطرح می کنیم. به سایر دستگاه ها، قوه قضاییه و مجلس نمی آییم شلوغ کنیم. لذا خبر من به دوستانم در اتحادیه های صنفی و اتاق های اصناف کشور این است که زیاد مواظبت کنند در صحت و سلامت انتخابات و گوششان فقط به مسئولان صنفی کشور باشد و به عنصرهای سیاسی و غیرسیاسی اجازه ورود ندهند، چراکه بعضی افراد به نام افراد مقدس و نهادهای مقدس وارد این حوزه می شوند.

واژه های کلیدی: بازار | قانون | مالیات | قانونی | بازار کار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog