جذابیت کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس

جذابیت: کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس تالار منطقه ای سهم و حق تقدم

گت بلاگز اردبیل بالا بودن تولید پسماند در اردبیل از میانگین‌های کشوری و جهانی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تولید پسماند در شهر اردبیل هم اکنون از میانگین‌های کشوری و جهانی اوج هست.

بالا بودن تولید پسماند در اردبیل از میانگین‌های کشوری و جهانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد خداپرست در جلسه بررسی دفع پسماندهای شهری و پزشکی اردبیل اظهار داشت:میانگین تولیدروزانه پسماند در استان 750 تن در بخش شهری و 320 تا 350 تن پسماند در بخش روستایی است که باید تلاش و جدیت بر این باشد تا این میزان تولید پسماند با کارها متفاوت کم کردن یابد.

وی تولید روزانه پسماند در شهر اردبیل را 300 تا 340 تن دانست و بیان کرد: تولید پسماند در شهر اردبیل هم اکنون از میانگین های کشوری و جهانی اوج بوده به طوری کهدر حالی که میانگین کشوری تولید پسماند روزانه 600 گرم است این میانگینب ه ازای هر شهروند در استان اردبیل 800 گرم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد:عملیات بی خطرسازی زباله در 14 بیمارستان استان و تمامی مراکز درمانی و بهداشتی شهر اردبیل انجام می شود که تمامی مراکز درمانی از جمله مطب ها و آزمایشگاه ها ملزم به رعایت اصول مدیریت پسماند پزشکی هستند و با متخلفان برخورد می شود.

بالا بودن تولید پسماند در اردبیل از میانگین‌های کشوری و جهانی

وی با اشاره به اینکه بی خطرسازی پسماندهای پزشکی در تمام بیمارستان های استان انجام می شود، گفت: استان اردبیل یکی از استان های پیشرو در زمینه مدیریت پسماندهای پزشکی است که در این زمینه تلاش و جدیت بر این است تا با انجام کارها نظارتی زمینه استمرار این امر فراهم شود.

خداپرست با تاکید بر لزوم رعایت عنوان مدیریت پسماند به وسیله شهرداری ها افزود: گاهی بعضی شهرداری ها به ضوابط فنی گزینش محل دفن پسماند و دفن اصولی و بهداشتی توجهی نمی کنند و همین امر باعث به خطر افتادن سلامت عمومی جامعه می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: آلودگی ها محیط زیستی و بهداشتی زنجیروار به همدیگر مرتبط هستندکه اگر تصمیم و تدبیر درست از سوی اداره ها و ارگان های مربوطه در این باره نشود به آسانی برطرف نخواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تولید پسماند در شهر اردبیل هم اکنون از میانگین‌های کشوری و جهانی اوج هست.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: پزشکی | اردبیل | مدیریت | بهداشتی | اردبیل | تولید پسماند | میانگین کشوری و جهانی | بی خطر سازی زباله

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog