جذابیت کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس

جذابیت: کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس تالار منطقه ای سهم و حق تقدم

گت بلاگز سیستان و بلوچستان 77هزار نفر رای اولی در سیستان و بلوچستان

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: 77هزار نفر رای اولی در جهت نخستین بار درانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و دِه شرکت می کنند.

77هزار نفر رای اولی در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،علی اصغر جمشید نژاد در نشست خبری شماری از مدیران کل دستگاههای اجرایی حوزه سیاسی و اجتماعی سیستان و بلوچستان با اصحاب رسانه اظهار داشت: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در سه شهر زابل، ایرانشهر و چابهار به صورت تمام مکانیزه برگزار می شود.
وی افزود: نتیجه های انتخابات به روش تمام مکانیزه در این سه شهر بررسی و کاستی ها برطرف می شود تا این روش جهت انتخابات دوره های بعدی در سایر شهرهای استان نیز اجرا شود.

عبارات مهم : سلامت

اغاز طرح 376 طرح عمرانی نظام سلامت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان نیز گفت: همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت 376 طرح عمرانی با اعتبار پنج هزار و 240 میلیارد ریال (524 میلیارد تومان) در حوزه زیر پوشش این دانشگاه شروع شده است است.
دکتر محمود رضا میری اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خوشبختانه گام های خوبی در اصلاح زیر ساخت های بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان برداشته شده است است.
وی بیان کرد: با اجرایی سدن این طرح درمان بسیاری از بیماری های خاص ازجمله سرطان و بیماری های خاص که هزینه بسیار زیادی جهت بیمار به همراه داشت در این طرح کاملا رایگان شد.
وی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شمار تخت های بیمارستانی سیستان و بلوچستان 50 درصد زیاد کردن یافت به طوری که قبل از اجرای این طرح تنها هزار و 674 تخت در بیمارستان های این استان وجود داشت.
طرح تحول نظام سلامت از اواسط اردیبهشت سال 93 با نشانه کم کردن هزینه های درمانی و کیفیت بخشی به خدمات پزشکی و بهداشتی در کشور شروع شد.
وی با اشاره به دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حوزه تحقیقات و پژوهش بیان کرد: این دانشگاه با فعالیت بسیار خوب اعضای هیات علمی هم اینک در زمینه تحقیقات علاوه بر قرار گرفتن در زمره 12 دانشگاه برتر کشور در سطح جهانی نیز موفق عمل کرده است.
مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه یکی از وظایف مهم ثبت احوال استان ثبت به موقع وقایع حیاتی در مهلت های قانونی است گفت: با تلاش و کارها صورت گرفته درصد ثبت وقایع حیاتی در مهلت های قانونی در تولد به 97 درصد و در ثبت فوت به 90 درصد در سال گذشته رسیده است.
رضا راحت دهمرده اظهار داشت: با کارها و پیگیرهای سایر نهاد های دست اندرکار توانستیم با تعیین وظیفه 6 هزار و 750 پرونده جهت 22 هزار نفر از افراد فاقد شناسنامه و فرزندانشان که مورد تایید شورای تامین قرار گرفتند مدارک هویتی صادر کنیم.
وی بیان کرد: 96 هزار 916 واقعه تولد سال گذشته در سیستان و بلوچستان ثبت شده است است.
وی راجع به ثبت در مهلت قانونی تولد گفت: پارسال با تلاش های صورت گرفته از جمله خدمات رسانی در محل حضور مراجعان توانستیم 96،7 درصد واقعه تولد استان را در مهلت قانونی ثبت کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان نیز گفت: بیش از 220 تن انواع مواد مخدرسال گذشته در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال 94 زیاد کردن 39 درصدی را نشان می دهد.
یک سوم کشفیات موادمخدر کشور در استان
محمد هادی مرعشی اظهار داشت: یک سوم کشفیات مواد مخدر کشور را در سیستان و بلوچستان است.
وی بیان کرد: شمار مراکز ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان از 90 مرکز در سال 92 به 295 مرکز در سالجاری زیاد کردن یافته است.
وی افزود: بیش از 70 سمن در سیستان و بلوچستان در حوزه ی اعتیاد و کم کردن آسیب های اجتماعی در استان فعالیت می کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز گفت: جهت نخستین بار سیستان و بلوچستان از لحاظ عملکردی در حوزه جوانان رتبه دوم کشور را به دست آورده است.
حسین ثوری با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال 92 تنها دارای سه سمن در حوزه جوانان بود افزود: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد سمن های فعال در این استان به 64 سمن رسیده است.
وی بیان کرد: 39 پروژه متفاوت ورزشی در دولت تدبیر و امید در سیستان و بلوچستان اجرا شده است که 34 مورد آن در مناطق روستایی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: با حمایت از نخبگان جوان و بهره گرفتن از پتانسیل های منطقه و معرفی شاخص های ورزشی و فرهنگی تلاش می کنیم صورت ای خوب و قشنگ از استان به نمایش گذاشته شود.
مدیر کل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: افزون بر 235 بانوی نخبه و تلاشگر از شروع فعالیت دولت تدبیر و امید به عنوان سکان دار بخش های مدیریتی دستگاههای اجرایی این استان منصوب شده است اند.
مریم پویا اظهار داشت: با نگاه بلند دولتمردان و استاندار سیستان و بلوچستان جهت نخستین بار علاوه بر بعضی پست های مدیریتی 2 فرماندار زن و معاون استاندار از میان این قشر توانمند منصوب شدند.
وی بیان کرد: دولت یازدهم به این باور رسیده که حضور فعال و موثر بانوان در صحنه می تواند در جامعه نشاط ایجاد کند و شاخص های امید را اصلاح بخشد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه همزمان 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: سلامت | قانونی | دانشگاه | انتخابات | اجرای طرح | سیستان و بلوچستان | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات شوراهای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog