جذابیت کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس

جذابیت: کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس تالار منطقه ای سهم و حق تقدم

گت بلاگز فرهنگی هنری هیچ‌وقت جهت نمایشگاه‌هایمان نوگرایی نداشتیم

متاسفانه ما هیچ‌وقت در ارتباط با نمایشگاه‌هایمان نوگرایی نداشتیم و انگار هرسال یك چیزی تكرار می‌شود.

هیچ‌وقت جهت نمایشگاه‌هایمان نوگرایی نداشتیم

به گزارش گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ عزت الله مهرآوران با انتقاد از فضای نمایشگاه كتاب مبنی بر اینكه هرسال به همان شكل اتفاق می افتد و هیچ قشنگی و آرایشی در كار دیده نمی شود، در عین حال از وزارت فرهنگ و ارشاد خواست تا ترفندی جهت حفظ ارزش زیاد كتاب نزد مردم بیندیشد.

عبارات مهم : هنرمند
این بازیگر و كارگردان پیش كسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری تصریح كرد: متاسفانه ما هیچ وقت در ارتباط با نمایشگاه هایمان نوگرایی نداشتیم و انگار هرسال یك چیزی تكرار می شود و فقط می خواهیم آثارمان را ارائه بدهیم؛ در حالی كه ما باید جهت جذب مردم یك ترفندی بیندیشیم ولی هرسال می بینیم همان اتفاق می افتد. به عنوان مثال همین نمایشگاه كتاب هرسال به همین شكل برگزار می شود و هیچ قشنگی و آرایشی در كار دیده نمی شود. تبلیغ مهم تر از ارائه آثار هست. من فكر می كنم انتشارات هم به علت گرانی دل به كار نمی دهند و فقط می خواهند آثارشان را ارائه بدهند.

وی سپس با بیان اینكه هرسال از نمایشگاه كتاب دیدن می كند، خاطرنشان كرد: به نظرم یكی دیگر از دلایلی كه مردم ما كمتر كتاب می خوانند، این است كه واقعا كتاب در سبد اقتصادی ارزش جایی ندارد كه علت این امر ناشی از گرانی كتاب هاست. به نظرم وزارت فرهنگ و ارشاد باید ترفندی جهت حل این مشكل داشته باشد تا مردم راحت تر بتوانند كتاب تهیه كنند.

مهرآوران در ادامه در پاسخ به اینكه فكر می كنید چقدر مورد نیاز است سینماگران ما نیز اهل مطالعه باشند و این اقدام چقدر می تواند در كار بازیگران و صورت های معروف تاثیرگذار باشد، گفت: بی تردید هر هنرمندی مورد نیاز است كه كتاب بخواند به علت اینكه هرچقدر سطح مطالعه اوج باشد، زیاد می تواند در كارش موفق باشد و افق دیدش و نگاهش زیاد خواهد شد. من شخصا خیلی علاقه مندم بگویم تاریخ و روان شناسی دو مقوله ای هستند كه هنرمند حتما باید از آن ها آگاهی داشته باشد؛ به خاص رمان كه تصویر را در ذهن مجسم می كند. به اعتقاد من كتاب هم ذات هنرمند هست.
این هنرمند همچنین راجع به اینكه آیا سینماگران و بازیگران و صورت های معروف تلویزیون ما می توانند با ساخت فیلم و سریال هایی در همین زمینه مردم را به مطالعه ترغیب كنند و اگر این اتفاق بیفتد چطور از شعارزدگی پرهیز شود، بیان كرد: تلویزیون تنها از طریق هنرمند نیست كه بتواند مردم را ترغیب و تشویق كند بلكه برنامه های دیگری نیز می تواند در این زمینه داشته باشد ولی مسلما نوع تاثیرگذاری یك هنرمند بر مردم تفاوت می كند و به خاطر صداقتی كه در كارش دارد قطعا تاثیرگذاری اش روی مردم زیاد هست. به عنوان نمونه اگر یك سناریو درست نوشته شود و به درستی هم كارگردانی و بازی شود، بی تردید تماشاگر دوست دارد با هنرمند ارتباط بگیرد.

مهرآوران در آخر اظهار كرد: متاسفانه در حال حاضر آثاری كه جهت مردم ارائه می شود، بسیاری از نیازمندی های مردم در آن ها دیده نمی شود و كارها زیاد خنثی هستند تا اینكه تاثیرگذار باشند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: هنرمند | مطالعه | هنرمند | تلویزیون | نمایشگاه | نمایشگاه کتاب تهران | یک کتاب زیاد بخوانیم | عزت الله مهرآوران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog