جذابیت کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس

جذابیت: کرمانشاه کرمانشاه کرمانشاه معاملات بورس تالار منطقه ای سهم و حق تقدم

گت بلاگز لرستان تکذیب خبر تبدیل سربازخانه تاریخی خرم آباد به کلوب پرورش اندام!

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در یک جوابیه خبر تبدیل سربازخانه تاریخی خرم آباد به کلوب پرورش اندام را تکذیب کرد.

تکذیب خبر تبدیل سربازخانه تاریخی خرم آباد به کلوب پرورش اندام!

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ؛ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان تبدیل انتشار خبر « تبدیل سربازخانه تاریخی به کلوب پرورش اندام» را یک فاجعه فرهنگی خواند و در برابر جوابیه ای به سایت های انتشار دهنده این خبر صادر کرد:
در این جوابیه آمده است:به اطلاع همشهریان محترم می رساند؛ در خبری که روز گذشته مورخ 15 اردیبهشت ماه در خبرگزاری فارس و بعضی پایگاههای خبری انتشار یافته است نکاتی را به اطلاع عزیزان می رسانیم :

عبارات مهم : تبدیل

ساختمان سربازخانه یکی از آثار تاریخی با ارزش شهرستان خرم آباد است که طی چند سال اخیر مورد مرمت قرارگرفته و هم اکنون هم در دست مرمت است و پروژه کارگاهی در این مکان فعال است ولی هنوز به بهره برداری نرسیده و کاربری آن مشخص نشده است.
در یکی از اتاقهای این ساختمان اموال یگان حفاظت که مربوط به بیت المال می باشند نگهداری می شود. یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان هم اکنون در مجموعه باغ گلستان و در جوار ساختمان سربازخانه مستقر است و مسئولیت حفاظت از اماکن تاریخی را برعهده دارند.
در حال حاضر این مکان صرفاً محل نگهداری اموال بیت المال است و با اتمام مرمت ساختمان مذکور و با تعیین کاربری، اموال فوق به مکان دیگری انتقال داده خواهد شد.

اخیراً بعضی اشخاص با تشویش اذهان عمومی و سوء استفاده از موقعیت، تلاش در تخریب وجهۀ میراث فرهنگی استان داشته و برابر آثار تاریخی مغرضانه عمل می نمایند؛ ای کاش اینگونه افراد جایگزین جو سازی و بزرگنمایی، دغدغۀ حفاظت از آثار تاریخی را داشته و جایگزین بزرگنمایی پرسشها و انتشار اخباری با تیتر نامناسب (که در جایی فاجعه فرهنگی! ذکر شده) به معرفی ظرفیتهای استان بپردازند آیا که انتشار اخبار نامناسب، خود می تواند زمینه ساز به بار آمدن فاجعه فرهنگی باشد !
انتهای پیام/ف

واژه های کلیدی: تبدیل | انتشار | تاریخی | ساختمان | آثار تاریخی | پرورش اندام | پرورش اندام | میراث فرهنگی | میراث فرهنگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog